ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Mart 2013 Salı 13:58

'İşinizini sevin, her zaman adil olun'

İşinizini sevin, her zaman adil olun


Bursa'nın önemli perakende mağaza zincirlerinden Şaypa İdari ve Sosyal İşler Direktörü Bülent Mertyürek, üniversite öğrencileriyle tecrübelerini paylaştı.

Uludağ Üniversitesi Üniversite- Sanayi İşbirliği Geliştirme Topluluğu (ÜSİGET) tarafından düzenlenen Girişimcilik Konferansı’na konuşmacı olarak katılan Şaypa İdari ve Sosyal İşler Direktörü Bülent Mertyürek, “İşinizi sevin, adil olun” tavsiyesinde bulundu. Başarılı bir girişimci olmanın yolunun yapılan işin sevilmesinden geçtiğini söyleyen Bülent Mertyürek, “Eğer işinizi sevmiyorsanız yeni girişimler için güç bulamazsınız.” dedi.

Müşteri odaklı olmanın önemine vurgu yapan Mertyürek, “Ne iş yaparsanız yapın odağınızda müşteri olmalı. Yol haritanızı müşteri isteklerine göre planlamazsanız başarılı olmanız mümkün değildir.” diye konuştu. Ne istediğinin bilinmesinin de başarıya giden yolda bir başka kriter olduğuna dikkat çeken Mertyürek, sözlerini şöyle sürdürdü: "En önemli sermaye verilen sözlerin tutulmasıdır. Başarılı olan kişilerin bu kurala uyduğunu görmek mümkündür. Bir başka önemli konu da çalışma arkadaşları konusudur. Aidiyeti yüksek yol arkadaşları ile çalışmak önemlidir. Uyum içinde çalışacağınız kişilerle yola çıkın ve kesinlikle adil bir yönetim tarzı benimseyin." 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER