ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Haziran 2014 Cuma 11:20

IŞİD'in rehin aldığı iddia edilen 2 yabancı!

IŞİDin rehin aldığı iddia edilen 2 yabancı!

IŞİD tarafından alıkonulduğu iddia edilen Danimarka ve Hollanda vatandaşı iki kişi, Şanlıurfa'nın Akçakale' İlçesi'ne geldi.


Suriye'de IŞİD tarafından alıkonulduğu iddia edilen Danimarka ve Hollanda vatandaşı iki kişi, Şanlıurfa'nın Akçakale' İlçesi'ne geldi.

VİDEOYU İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Akçakale Gümrük Kapısı'nda Türk yetkililer tarafından fark edilen iki yabancı, ifadeye alındı. İç karışıklıkların sürdüğü Suriye'de Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) militanları tarafından alıkonulduğu iddia edilen Danimarkalı 25 yaşındaki Daniel Rye ile Hollandalı 27 yaşındaki Toni Neukirch, gece saatlerine Akçakale'nin karşısındaki Telabyad Sınır Kapısı'ndan geçerek Akçakale Gümrük Kapısı'na geldi.

Burada Türk yetkililer tarafından fark edilen ve yabancı olduklarını söyledikten sonra yetkililer tarafından alınan 2 kişi, Akçakale Devlet Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildi.

Durumlarınınm iy olduğu belirtilen Rye ile Neukirch, ardından Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. İfadelerine başlanılan Rye ve Neukirch'in ülkelerinden gelecek yetkililere teslim edileceği bildirildi.

KAYNAK:
DHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER