ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Mayıs 2013 Cuma 21:33

İşçiler Gebze Organize Sanayi'nin giriş ve çıkışını kapattı

İşçiler Gebze Organize Sanayinin giriş ve çıkışını kapattı


Türk Metal işçileri Kocaeli'ne bağlı Gebze Organşze Sanayi Bölgesi'nin (GOSB) giriş ve çıkışları trafiğe kapattı.

Metal iş kolunda çalışan işçilerin sendika ile işverenler arasında toplu iş sözleşmesinin imzalanmamasına yönelik tepkileri sürüyor. GOSB'da değişik fabrikalarda çalışan bine yakın Türk Metal Sendikası'na üye işçi, 08.00-16.00 vardiyası sonrası yürüyüş yaptı. GOSB'un giriş ve çıkışlarını kısa süreliğine ulaşıma kapatan işçiler, slogan atarak Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası'na (MESS) tepki gösterdi.

Türkiye genelinde olduğu gibi Gebze bölgesinde de toplu iş sözleşmesinin imzalanmaması üzerine eylemlerini sürdüren Türk Metal Sendikası işçileri, çalıştıkları fabrikalarından çıkarak OSB'nin giriş ve çıkışlarına doğru yürüyüşe geçtiler. Vardiya sonrası servis araçlarına binmeyerek fabrika önünde toplanan binlerce işçi, OSB'nin giriş ve çıkışlarını kapatınca güvenlik görevlileri ile kısa bir tartışma yaşandı. İşçiler yolu trafiğe kapattığı için GOSB'daki fabrikalara giden kamyon ve TIR'lar hareket edemediği için yolboyu kilometrelerce araç kuyrukları oluştu. Gebze Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin nezaretinde yürüyüşlerini sürdüren işçiler sendika yöneticilerinin araya girmesi ile yürüyüşü sonlandırdılar.

Türk Metal Sendikası'nın işverenlerin yeterli zammı vermedikleri gerekçesiyle aldıkları grev kararının ardından MESS de lokavt kararı almıştı. Türk Metal Sendikası'nın yeni yol haritası bugün yapılacak toplantının ardından netlik kazanacak. KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER