ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Hafif Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Ocak 2014 Çarşamba 14:16

İşçi, memur ve serbest meslek çalışanları GÖÇADER çatısı altında bir arada


Kars'ta işci, memur ve serbest meslek çalışanlarının bir araya gelmesi ile Gönül Erleri Çalışanları Derneği (GÖÇADER) kuruldu. Dernek, üyelerinin boş zamanlarında, bilgi ve becerilerinin geliştirilmesine yardımcı olmayı yanı sıra ihtiyaç sahiplerinin yardımına koşmayı hedefliyor.

GÖÇADER Kurucu üyesi Adnan İnik, derneklerini kurmak için yola çıktıklarında, kamu ve özel sektörde çalışanlar arasında eğitim, kültür, yardımlaşma ve dayanışma faaliyetlerini yürütmeyi ana amaç olarak gördüklerini söyledi. İnik, bu amaç doğrultusunda kurulan derneklerinin, bölgedeki, işci ve memur kesimleri ile özel sektör çalışanlarının boş zamanlarında, kendilerinin ihtiyaç duydukları konularda bilgi ve becerilerinin geliştirilmesine yardımcı olmayı hedeflediğini belirtti.

GÖÇADER İHTİYAÇ SAHİPLERİNİN YANINDA OLACAK

Gönül Erleri Çalışanları Derneği'nin muhtaç ve zor durumda olan kamu ve özel sektör personeline yanı sıra diğer ihtiyaç sahiplerine gerek eğitim gerekse maddi yardımlar yapmayı da hedeflediğini ifade eden İnik, "Derneğimiz, Kars'ta ve bölgemizde tüm çalışanları kapsayacak şekilde bölgesel dernek olmayı, toplumda çalışan kesimlerin birbirleriyle olan münasebetlerini insani çerçevede yükseltmeyi, işsiz kesimin, avantajlı kesime dönüştürülmesi kapsamında mesleki ve teknik eğitimlerle kurslar açmayı, çalışan kesimlerin günlük hayatta karşılaştığı, sağlık, iş güvenliği, işci hakları, kişisel gelişim gibi konularda seminer, konferans ve paneller düzenlemeyi de öngörmektedir." dedi.

Sosyal duyarlılık çerçevesinde bir araya gelen dernek kurucu üyelerinin daha fazla bilgi, başarı ve heyecanla başta Kars halkına ve bütün Anadolu insanına, ırk, renk, dil, mezhep ve statü ayırmadan hizmet etmeyi ana hedef olarak belirlediğini aktaran İnik, "Gönül Erleri Çalışanları Derneği olarak bu anlamda her türlü teşvik edici takdir ve gayretleri dikkate alacağımızı da kamuoyu ile paylaşmak isteriz." şeklinde konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER