ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Mart 2013 Salı 17:04

İşadamlarından çözüm sürecine destek

İşadamlarından çözüm sürecine destek


Malatya 2. Organize Sanayicileri ve İşadamları Derneği (2. OSİAD) Başkanı Kerem Günay, çözüm sürecini desteklediklerini söyledi.

Binlerce insana istihdam olanağı sağlayan Malatya’nın lokomotif firmalarını bünyesinde barındıran 2. OSİAD’ın Başkanı Kerem Günay, yaptığı açıklamada, hükümet tarafından başlatılan çözüm sürecinin birlik, beraberlik ve kardeşlik içinde son bulmasını istediklerini söyledi. Sürecin başarıya ulaşmasının işadamları açısından da huzurla yatırım yapma imkanı sağlayacağını vurgulayan Günay, şöyle devam etti: "İşadamlarının rahat ve huzurlu olması, yatırım yapmalarını sağlayacak, istihdamı arttıracak ve Türkiye ile Malatya’nın geleceğine olumlu anlamda katkı sağlayacaktır. Bu da barış ortamının, güven ortamının, sulh sağlanmasıyla sağlanacaktır. Barış için devletimiz tüm tedbirleri almış, elindeki tüm imkanları seferber etmiştir. Dernek olarak bizde devletimizi destekliyor, bu süreçte bize düşecek görevleri memnuniyetle kabul ediyoruz."

Süreç devam ederken toplumun hassasiyetlerine dikkat edilmesi gerektiğinin altını çizen Günay, şunları söyledi: "Milli onur, milli gurur ayaklar altına alınmama kaydıyla, o mefkureye saygı devam ettiği müddetçe bence el de öpülebilir, etek de öpülebilir. Ülke içinde huzurun temini adına katlanılabilecek her şeye katlanmak lazım. Hayır sulhtadır, sulh her zaman hayırlıdır. Bize ters gelen bazı şeyler olabilir. ‘Keşke şu görüşme olmasa’, ‘Şu anlaşma olmasa’ ‘Bazı şeylere evet demesek’ denilebilir. Muhtemel o türlü şeylerle bazı problemler çözülecekse, işte o Hudeybiye Sulhu mülahazasıyla, Hudeybiye olayındaki mantık ve muhakemeyle yapılması gereken şey neyse onu yapmak lazım. Güzergâh emniyetini tehlikeye atmamak lazım. Ülkenin parçalanmasına meydan vermemek lazım. Devletimizin bir devlet-i aliyye olması istikametinde yoluna devam etmesini sağlamak lazım." ifadelerini kullandı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER