ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL32°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Şubat 2013 Çarşamba 16:39

İşadamı Öztürk'ten hadisli tahliye talebi


Suç örgütü kurduğu iddiasıyla tutuklu yargılanan iş adamı Galip Öztürk, hadis eşliğinde tahliye talebinde bulundu.

İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi’nde Galip Öztürk’ün de aralarında bulunduğu 70 sanığın yargılandığı davada duruşma savcısı, esas hakkındaki mütalaasını açıklamış ve Öztürk’ün 26 yıldan 75 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını talep etmişti.

Mütalaanın ardından mahkemeye dilekçe gönderen Öztürk, tahliyesini istedi. Öztürk, dilekçesinde mahkeme heyetine, “Oturduğunuz peygamber postunun hakkıyla durumumu bir kez daha düşünmenizi istiyorum.” diye seslendi.

12 aydır dayanaksız suçlamalarla tutuklu yargılandığını savunan Öztürk, tahliye talebinde hadise de yer verdi. Dilekçede, “Yüce Peygamberimiz’in (sav) geçtiğimiz günlerde okuduğum, Tırmizi’den nakledilen bir hadisini sizlerle paylaşmak isterim. Üç çeşit hakim vardır. İkisi cehennemde biri cennettedir. Hukuku bildiği halde taraf tuttuğundan adaleti yerine getirmez, hukuku bilmeden karar verir. Bu ikisi cehennemdedir. Hukuk bilir ve doğru karar verir. İşte bu cennettedir. Saygıdeğer hakimlerim, ben çok iyi biliyorum ki siz Peygamber efendimizin bahsettiği cennette olan hakimlersiniz.” denildi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER