ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Hafif Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Ağustos 2013 Perşembe 14:33

İş sağlığı uzmanları Bursa’da bir araya gelecek

İş sağlığı uzmanları Bursada bir araya gelecek


Bursa İş Sağlığı Güvenliği Derneği (BİGDER) tarafından 'İş Sağlığı ve Güvenliği çalışanları nasıl örgütlenmeli' konulu çalıştay düzenlenecek.

    1 Eylül Pazar günü yapılacak çalıştaya, Ankara, İstanbul, İzmir, Kocaeli, Denizli ve Antalya İSG Dernek Başkanları ile yöneticileri katılarak, iş sağlığı ve güvenliği çalışanlarının mesleki anlamda örgütlenmesini ele alacak.

    Çalıştay www.osgbtv.com adresinden canlı olarak yayınlanacak ve facebook üzerinden interaktif katılım sağlanacak. Çalıştaya katılanlar nasıl bir örgütlenme arzu ettiklerini ifade ederken, toplantı sonrasında da bulundukları yerden online ankete iştirak edebilecek.

    Bursa İş Sağlığı ve Güvenliği Derneği Sema Özkan, Türkiye’de iş sağlığı ve güvenliği hizmetleri alanında çalışan sayısının 100 bini bulduğunu fakat bunların sadece yüzde 4-5’lik kısmının örgütlendiğini ifade etti. Özkan, “Çalıştayımızda mesleki anlamda birlik ve beraberliğimizi ele alacağız. Biz iş sağlığı ve güvenliği alanında hizmet verenlerin bir araya gelmesi bu konunun işyerleri başta olmak üzere toplumumuzda iş sağlığı ve güvenliği uygulamalarının daha yaygın bilinmesine de fayda sağlayacaktır.” dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER