ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Şubat 2014 Cuma 16:37

İş dünyasının başarılı kadınları "başarı sırlarını" paylaştı

İş dünyasının başarılı kadınları "başarı sırlarını" paylaştı


Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Kadın Girişimcileri “Adam Olacak Çocuk” projesi kapsamında Yunus Emre Ortaokulu’nda 4’üncü sınıf öğrencilerine, “Girişimcilik” konusunda eğitim verildi.

İlkadım ilçe kaymakamlığı ve ilçe milli eğitim müdürlüğü desteğiyle, STSO Kadın Girişimciler Kurulu’nun hayata geçirdiği Türkiye’de öğrencilere yönelik en geniş kapsamlı girişimcilik projesi olan, “Adam Olacak Çocuk” projesi çerçevesinde iş kadınları, başarı hikâyelerini paylaşmaya devam ediyor.

İYİ BİR GİRİŞİMCİ NASIL OLUR?

İnteraktif olarak gerçekleşen eğitimi öğrenciler büyük ilgiyle izledi. İyi bir girişimci olabilmek için neler yapılması gerektiği hakkında çocukları bilgilendiren Samsun TSO Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Gülay Atik, “Ülkemizde kadınlarımızın çalışma hayatındaki oranı çok düşük. Girişimcilik için bilgi çok önemli. Mutlaka bilgiye yatırım yapmalıyız. Girişimcilik farkındalık yaratmaktır. Yetenek, cesaret ve bilgi girişimciliğin üç temel unsurudur. Girişimci yeniliklere açık olmalıdır, fikir üretmelidir. Yaptığımız işi seversek, çalışırsak, kendimize güvenirsek girişimci oluruz." dedi.
Konuşmasında Türkiye’de ve dünyada başarılı olmuş girişimcilerden örnekler de sunan Atik, “Hepimiz aynı işi yapabiliriz ama farkındalık yaratan mutlaka başarılı olacaktır. Girişimci olmak için cebinizde paranız olmasına gerek yok. Yeni fikirler bulmak, etrafı iyi gözlemlemeniz sizi iyi bir girişimci yapabilir. Eğer bir fikir ortaya atacaksanız mutlaka etrafınızla bunu paylaşın. Girişimciliğin bir başka kuralı ise azim ve kararlı olmaktır. Asla kararlılığınızdan vazgeçmeyin.” ifadelerini kullandı.
Ardından söz alan Samsun TSO Kadın Girişimciler Kurulu üyesi ve iş kadını Yasemin Kınık, iş hayatındaki başarı hikayesini öğrencilerle paylaştı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER