ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Sisli
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Haziran 2013 Cuma 21:35

İş adamlarının desteği ile alınan araçlar Emniyete verildi

İş adamlarının desteği ile alınan araçlar Emniyete verildi


'Gaziantep Büyüyor, Emniyet Güçleniyor' projesi kapsamında Gaziantep'te bulunan kamu kurum ve kuruluşları ile hayırsever iş adamlarımızın Gaziantep Emniyet Müdürlüğü’ne bağışladığı araçlar düzenlenen törenle teslim edildi.

    Mart ayında düzenlenen protokol ile Emniyet Teşkilatı'na bağışlanan 210 araçtan 60 tanesi düzenlenen törenle teslim edildi. Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen törene Gaziantep Valisi Erdal Ata, İl Emniyet Müdürü Ömer Aydın, Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Cahit Nakıbolu, Milleveki Nejat Koçer, Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri Başkanı Abdulkadir Çıkmaz, belediye başkanları ve polis ekipleri katıldı.

    Emniyet Teşkilatı’nı güçlendirmek için bu kampanya başlattıklarını belirten Vali Erdal Ata, “Hepimizin bildiği gibi Gaziantep sürekli büyüyen ve gelişen bir kentimiz. Merkez nüfus bakımından altıncı büyük kentiz. Nüfusun bu kadar yoğun olduğu bir kentte Emniyet Teşkilatımız araç bakımından ne kadar güçlü olursa o ilde asayişin sağlanması o derece olumlu olur. Kampanyada emeği geçe herkese teşekkür ederim.” dedi.

    İl Emniyet Müdürü Ömer Aydın ise şunları kaydetti: “Hayırsever iş adamları, oda başkanları, kamu kurum ve kuruluşlarının desteği ile Emniyet Müdürülüğü’ne bağışlanan 210 araçtan ilk etapta 60 tanesinin Asayiş Yıldırım Ekiplerine verildiğini ifade etti. Bağışlanan araçlarla birlikte olaylara müdahale etme zamanlarının kısalacağını belirten Aydın, Emniyet Teşkilatımız daha önce olduğu gibi 2013 yılında da vatandaşımızın huzur ve güvenliğini sağlamak için vatandaştan aldığımız destek ile gece gündüz demeden artan kararlılık ve inaçla çalışmalarımızı sürdüreceğiz.”

    Açıklamaların ardından yeni araçların anahtarları polis ekiplerine dağıtıldı. Vali Erdal Ata ise yeni araçlardan birine binerek, araçların test sürüşünü gerçekleştirdi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER