ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Nisan 2013 Çarşamba 21:55

İrlanda Dışişleri ve Ticaret Bakanı Gilmore, Türkiye'ye gelecek


İrlanda Başbakan Yardımcısı, Dışişleri ve Ticaret Bakanı Eamon Gilmore, Türkiye'yi ziyaret edecek.

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Gilmore'un, 7-10 Nisan tarihlerinde Türkiye'de bulunacağı bildirildi.

Açıklamada, Gilmore'un, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile 7 Nisan'da İstanbul'da bir araya geleceği, görüşmede Türkiye-İrlanda ikili ilişkilerinin yanı sıra Türkiye-AB ilişkileri, Kıbrıs sorunu ile güncel bölgesel ve uluslararası konuların ele alınacağı belirtildi.

Açıklamada ayrıca Suriyelilerin misafir edildiği Gaziantep-Nizip'teki barınma merkezini 8 Nisan'da ziyaret edecek Gilmore'un, ardından Ankara'ya geçerek 9 Nisan'da Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış ile görüşeceği bilgisine yer verildi.

Gilmore ve beraberindeki heyetin 10 Nisan'da İstanbul'da iş çevreleriyle temaslarda bulunacağı belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

''Sayın Gilmore'un, İrlanda'nın AB Dönem Başkanlığını üstlendiği bu dönemde ülkemize yapacağı ziyaretin, Türkiye-İrlanda ikili ilişkilerinin başta ekonomi ve ticaret olmak üzere her alanda giderek derinleşip gelişmesinin yanı sıra AB'ye katılım sürecimize ivme kazandırılması bakımından da önemli katkıda bulunacağı değerlendirilmektedir.''

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER