ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Ocak 2013 Çarşamba 14:12

İran ve ''5+1'' arasındaki müzakereler


İran Dışişleri Bakanı Ali Ekber Salihi, Türkiye'nin ''5+1'' ile yapılan müzakerelerdeki ev sahipliğinden ziyadesiyle memnun olduklarını söyledi.
     İran'ın resmi haber ajansı İRNA'nın haberine göre Salihi, Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası yerel basına yaptığı açıklamada, ''5+1'' ile yapılan müzakerelerde, Türkiye'nin büyük bir özveriyle iyi bir ev sahipliği yaptığını ifade etti.
     Türkiye'nin ev sahipliğinden memnun olunmadığı yönündeki iddiaları değerlendiren Salihi, ''İstanbul'da bugüne kadar yapılan tüm müzakerelerden son derece memnunuz'' ifadesini kullandı.
     Aralarında Mısır, Kazakistan, Türkmenistan, İsveç ve İsviçre'nin bulunduğu bazı ülkelerin müzakerelere ev sahipliği yapmaya talip olduğunu hatırlatan Salihi, Kahire yönetiminin ilgili ülkelerle görüşmeyi sürdürdüğünü belirtti.
     İran Dışişleri Bakanı, BM Güvenlik Konseyi'nin daimi üyeleri ve Almanya'dan oluşan ''5+1'' grubu ile yapılacak yeni müzakerelerin tarihi ve yerini belirlemeye yönelik görüşmelerin devam ettiğini sözlerine ekledi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER