ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Aralık 2013 Cuma 15:40

Irak’tan işbirliği çıkarması

Iraktan işbirliği çıkarması


Türkiye ile Irak arasındaki ticari potansiyeli artırmayı hedefleyen Erbilli yönetici ve yatırımcılar, Bursa ziyaretinde Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile bir araya geldi.

Altepe, Tarihi Belediye Binası’nda ağırladığı konuklarına, Bursa’yı ve kentin değerlerini detaylarıyla anlattı. Bursa’nın tarihi dokusundan turizmine, sanayi kapasitesinden ticari ilişkilerine kadar kentin değerlerini örnekleyen Başkan Altepe, “Dünyanın en önemli sanayi şehirlerinden biri Bursa. Büyükşehir Belediyesi olarak Bursa’da, tüm sektörlerde gelişim sağlanması amacıyla faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Yerli tramvay üretimi ve turizmi başta olmak üzere şehrin her alanda kalkınması için çalışıyoruz” dedi.

Bursa’nın her zaman Türkiye’nin komşularıyla dostane ilişkiler içinde olduğuna değinen Altepe, şunları kaydetti: "Barış ortamı sağlansın, iyi ilişkiler de sağlanacaktır. Türkiye’ye çok yakın olan Irak, herkesin de merak ettiği bir bölge. En büyük temennimiz, bölgede barış ve geleceğe güvenle bakılan huzur ortamının sağlanmasıdır. Erbil de her alanda gelişsin, üretebilir bir kent haline gelsin. Bursa, Türkiye’nin bu konuda örnek alınabilecek en önemli, en uygun kenti. Türkiye’de ‘üreten şehir’ denince akla Bursa geliyor."

Erbil Belediye Başkanı Ali Rasheed de Türkiye ve Irak arasındaki ilişkileri geliştirmek istediklerini ve bu konuda Bursa’da yapılan çalışmaları incelemek için kente geldiklerini belirtti. Erbil Yatırım Kurulu Başkanı Nawroz Mawlood Mohammed Ameen ve Erbil Sanayi Müdürlüğü Başkanı Taib Kajho Ali de ziyarete katıldı. Görüşmenin sonunda Başkan Altepe, konuklarına Bursa bıçağı hediye etti.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER