ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Haziran 2013 Pazar 17:43

Irak'ta terör operasyonu


Anadolu Ajansı - Emrah Yorulmaz) Musul (AA) - Irak'ın Musul kentinde yapılan operasyonlarda 10 teröristin öldürüldüğü, çok sayıda kişinin tutuklandığı bildirildi.
Irak Ordusu 2. Tugay Komutanlığı adına açıklama yapan General Ali El Firici, güvenliği sağlamaya yönelik yürütülen operasyonlara ilişkin bilgi verdi. El Firici, nehrin ikiye böldüğü Musul kentinin sol tarafında güvenliği kendilerinin üstlendiğini, şehrin sağ kesimindeki güvenliği ise yerel polislerin sağladığını belirtti.
General El Firici, son günlerde yapılan operasyonlar çerçevesinde bir terör şebekesinin çökertildiğini, bu süreçte çok sayıda bombalı ve silahlı saldırının önüne geçtiklerini söyledi.
Operasyonlar sırasında, yola yerleştirilmek üzere hazırlanan 153 bomba ile planları, üzerine bomba sarılı iki kemer, 300 adet tabanca, 62 adet makinalı tüfek, muhtelif patlayıcı madde ile düzenek ele geçirildiğini belirten General Ali El Firici, güvenlik güçlerine karşılık veren 10 teröristin öldürüldüğünü, çok sayıda kişinin de tutuklandığını bildirdi. El Firici, öldürülen ve tutuklananların ait oldukları gruplara ilişkin bilgi vermedi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER