ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Nisan 2013 Çarşamba 17:06

Irak'ta 85 kişi öldü


 Irak'ta son iki günde meydana gelen olaylarda 85 kişi öldü, 175 kişi yaralandı.
     AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Irak güvenlik güçlerinin dün sabah Kerkük'e bağlı Havice ilçesinde göstericilere silahlı müdahalesiyle başlayan olaylarda ülke genelinde 85 kişi ölürken, 175 kişi de yaralandı.
     Güvenlik güçlerinin dün Havice'de göstericilere müdahalesi sonucu 58 kişi hayatını kaybederken, 114 kişi yaralandı. Salahaddin kentinin Tuzhurmatu ilçesine bağlı Süleymanbeg'de güvenlik güçleriyle aşiretler arasında dün çıkan çatışmalarda 7'si asker olmak üzere 10 kişi öldü, 29 kişi yaralandı.
     Ramadi kentinde 4 aydan beri gösteri ve eylemlerin yapıldığı İzzet ve Onur Meydanı'nın yakınından geçmekte olan askeri konvoya bugün düzenlenen silahlı saldırıda 2 asker öldü.
     Musul şehrinin güney batısındaki Tel İbta bölgesinde kontrol noktasına bu sabah silahlı kişiler tarafından düzenlenen saldırıda çıkan çatışmada 3 saldırgan hayatını kaybetti.
     Havice ve Süleyman Beg'de çatışan askeri güçlere destek amacıyla dün gece geç saatlerde Bağdat'tan yola çıkan askeri konvoya Tikrit'te düzenlenen saldırıda 3 asker öldü, 16 asker yaralandı.
     Diyale iline bağlı El-Halis ilçesinin El-Esved kırsalında bugün öğleye doğru Sahva güçlerine bağlı bir kontrol noktasına düzenlenen silahlı saldırıda, 3 Sahva mensubu hayatını kaybetti, 1 kişi de ağır yaralandı.
     Öte yandan, dün akşam Diyale iline bağlı Mikdadiye ilçesinde bir camiye düzenlenen havan saldırısında 6 kişi hayatını kaybetmiş, 15 kişi de yaralanmıştı.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER