ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Haziran 2014 Cumartesi 15:18

Irak'a giden TIR sayısında azalma var!

Iraka giden TIR sayısında azalma var!

IŞİD, 32 Türk şoförünü rehin aldıktan sonra Habur Sınır Kapısı üzerinden Kuzey Irak’a yük taşıyan tanker ve TIR şoförlerini korku sardı.


Irak’ın Musul kentini ele geçiren Irak-Şam İslam Devleti (IŞİD), 32 Türk şoförünü rehin aldıktan sonra Habur Sınır Kapısı üzerinden Kuzey Irak’a yük taşıyan tanker ve TIR şoförlerini korku sardı.

Başta Musul olmak üzere Erbil, Süleymaniye, Duhok ve Zaho’ya Habur Sınır Kapısı üzerinden yük götürüp getiren tanker ve TIR şoförlerin çoğu Musul’daki karışıklıktan dolayı o tarafa gitmeye korkuyor.

IŞİD örgütü tarafından Türk şoförlerin rehin alınmasından sonra şoförlerin yarısı Irak’a gitmezken, bazıları da ekmek parasından dolayı gitmeye mecbur olduklarını ifade ediyor.

ŞOFÖRLER MUSUL'A GİTMEYE KORKUYOR!

Kuzey Irak’a yük götürüp getiren tanker şoförü Rıdvan Kaplanoğlu, “Biz şoförler o tarafa gitmeye korkuyoruz. Tedirgin oluyoruz. Biz şuanda zor durumdayız. Sıkıntılı durumdayız. Şuanda bizim 32 Türk şoförlerimiz orada rehin tutuluyor. Bizim durumumuz malum bize yardımcı olsunlar. Rehin tutulan şoförlerden hiç haber alamıyoruz. Şuanda ne durumdalar ve neredeler bilemiyoruz. Ondan dolayı bizde bu konuda endişeliyiz. Yani bu bizim başımıza da gelebilir. Orada her şey olabilir.” dedi.

Tedirgin olduklarını ama ekmek parasından dolayı gitmeye mecbur kaldıklarını söyleyen şoför Aziz Çetin de, “Kuzey Irak’a gitmeye korkmamak elde değil. Ama bir yandan da bu işi yapmaya ve oraya gitmeye mecburuz. Sonuçta bu araçlara bir servetimizi bağlamışız. Bütün varımız, yoğumuz bunlardır. Şimdi evde çoluk çocuk ekmek bekliyor. Yani mecburen gitmemiz lazım. Başımıza bir şey gelse de gelmese de mecburen gideceğiz. Korkmuyoruz desek de yalan olur. Korkuyoruz ama mecburuz.” diye konuştu.KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER