ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Ekim 2013 Cumartesi 21:53

İntihar ettikleri iddia edilen askerlerin aileleri meclise gidiyor


Batman'da değişik tarihlerde askerde intihar ettikleri iddia edilen askerlerin aileleri, 19 Kasım'da Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne (TBMM) gitmeye hazırlanıyor.

Mecliste Başbakan ve Cumhurbaşkanı ile görüşme talebinde bulunacaklarını belirten aileler, adil yargılama yapılması, anayasa mahkemesinin bu tür şüpheli ölümleri araştırmasını ve çocuklarının şehit statüsüne alınmasını talep edecek.

MAĞDURİYETİMİZİ ANCAK BAŞBAKAN VE CUMHURBAŞKANI GİDERİR

Türkiye'nin bütün illerinden meclise gitmeyi ve bu olayları yapacakları basın açıklaması ile duyurmak istediklerini söyleyen Şehmus Özcan, "Başbakan ve Cumhurbaşkanına ulaşıp sorunlarımızı anlatmaya çalışacağız. Mağduriyetimizi giderirse Başbakan ve Cumhurbaşkanı giderir. Adil bir yargılama ve ölen askerlerin şehit statüsüne alınmasını istiyoruz." dedi.

Anayasa mahkemesinin bu tür şüpheli ölümleri araştırmasını ve çocuklarının şehit statüsüne alınmasını talep eden Nezir Tirki ve Mirze Adlığ ise, "Mağdur aileler olarak mecliste Başbakan ve Cumhurbaşkanı ile görüşmek istiyoruz. Çocuklarımızı askere vatani görevlerini yapmaları için gönderdik ama cenazeleri bize geldi. Birçoğunun intihar ettiği ileri sürüldü. Biz devletimize güvenerek çocuklarımızı vatani görevlerine gönderdik. Bununla ilgili komisyonun kurulmasını istiyoruz." şeklinde konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER