ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Aralık 2012 Cumartesi 09:43

İnterpol'ün aradığı kadın öldü

İnterpolün aradığı kadın öldü

Azerbaycan'da rüşvet skandalının bir numaralı tanığı Sevinç Babayeva, İstanbul'da hayatını kaybetti.


Azerbaycan'da, parlamentoya girmek isteyen bir üniversitenin rektörüyle bir milletvekili arasındaki rüşvet pazarlığına aracılık yaptığı iddia edilen ve İnterpol tarafından aranan Sevinç Babayeva İstanbul'da öldü. Polis, olayın cinayet mi normal ölüm mü olduğunu araştırıyor.

Azerbaycan'da adı rüşvet iddialarına karışan Sevinç Babayeva'nın, rahatsızlanarak kaldırıldığı Beylikdüzü'ndeki özel bir hastanede öldüğü ileri sürüldü. Olayın duyulmasından sonra Babayeva'nın yakınları söz konusu hastaneye geldi. Azerbaycan İstanbul Başkonsolosluğu da konuyla ilgili bilgi almak için yetkililerini görevlendirdi. Babayeva'nın cesedinin otopsi için Adli Tıp Kurumu'na gönderileceği öğrenildi.

Rüşvet iddialarına dair görüntünün internet sitelerinde ortaya çıkması üzerine Sevinç Babayeva hakkında soruşturma başlatılmıştı. Ancak Babayeva’nın yasa dışı yollarla Türkiye’ye giriş yaptığı ve İnterpol tarafından arandığı belirtildi. Sevinç Babayeva'nın oğlunun ise dün akşam saatlerinde savcılığı arayarak annesinin İstanbul'da bir hastanede kalp yetmezliğinden öldüğünü söylediği öne sürüldü.

Azerbaycan’da yayın yapan istiqamet.com internet sitesinin haberinde, 'Bir süredir internette dolaşan videolarda milletvekili seçimi için rüşvet pazarlığında aracılık yaptığı iddia edilen Sevinç Babayeva'nın ölümü, halen mahkemesi süren milletvekili pazarlıkları davasında yeni şüphelere neden oldu.' denildi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER