ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Mayıs 2013 Cuma 18:30

İnternete giren çocuklarını yakından takip edecekler


Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Günışığı Yaşlı Hizmet Merkezi’nin Avrupa Birliği Ladys Cafe Projesi kapsamında 45 yaş üstü kadınlara bilgisayar kursu verdi.

Düzenlenen projede yaşı 45’in üzerindeki bayanlara bilgisayar ve internet eğitimi verildi. Okumanın yaşı olmadığını ispatlayan kadınlar, bilgisayar ve internet kullanımında zorlanmadı. Proje kapsamında yurt dışına çıkacak ve yurt dışından gelecek misafirleri karşılayacak olan grup, aynı zamanda İngilizce eğitimi de alacak. Ayrıca Kırıkkaleli kadınlar, artık internete giren çocuklarını yakından takip edecek.

Kursa katılan kadınlar, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Zühtü Bozdemir'e teşekkür ziyaretinde bulundu. Kursiyerler, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne ve Günışığı Yaşlı Hizmet Merkezi’ne böyle bir projeye imza attıkları için teşekkür edip, memnuniyetlerini dile getirdi. İl Müdürü Bozdemir bu tür projelerin devam edeceğinin altını çizdi.

Bilgisayar öğrendikten sonra çocuklarını daha iyi takip edeceklerini ifade eden kursiyer kadınlar, çocuklarının hangi siteye girip ve çıktıklarını daha rahat öğreneceklerini söyledi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER