ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Nisan 2013 Perşembe 16:17

İnsanlarla iyi geçinin, uzun ve mutlu yaşayın

İnsanlarla iyi geçinin, uzun ve mutlu yaşayın


Erzurum’un Aşkale ilçesi Kandilli beldesi Merdiven köyünde yaşayan Hasan (99) ve Naide (86) Tanğ çifti, uzun ve mutlu yaşamalarını insanlarla iyi geçinmelerine bağladı.

'Yaşayan Çınarlara Yeşeren Umutlar Projesi' kapsamında Aşkale İlçe Milli Eğitim Müdürü Yakup Yaman, İl Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı. Dr. Selmihan Tapanoğlu Karaca ve Kandilli İMKB Lisesi Müdürü Yaşar Yazıcıoğlu, Kandilli beldesi Merdiven köyünde yaşayan Hasan (99) ve Naide (86) Tanğ çiftini ziyaret ettiler. Misafirleri dışarıda karşılayan Hasan Tanğ, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Eşi Naide hanım ile beraber misafirlere çay ikram eden Hasan Tanğ, uzun süre genç kalmanın sırlarını anlattı.

Genç kalmanın en büyük sırrının çalışmak olduğunu ifade eden Hasan Tanğ, aynı zamanda doğal ve doğru beslenmenin de çok çok önemli olduğunu söyledi. Hala bahçede çalıştığını ifade eden Hasan Tanğ, eşi Naide Hanım ile çok mutlu olduğunu belirtti. Tanğ, bu kadar uzun ve mutlu yaşamalarının bir diğer sırrının ise aile, konu komşu, kısacası tüm insanlarla iyi geçinmek olduğunu vurguladı.

4 erkek ve 2 kız babası olan Hasan Tanğ’ın en yaşlı çocuğu 65 yaşında ve 40’ın üzerinde Torun sahibi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER