ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Rüzgarlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Haziran 2014 Cumartesi 13:14

'İnsanlar hiç olmadığı kadar ayrıştırıldı'

İnsanlar hiç olmadığı kadar ayrıştırıldı

Adana Dişhekimleri Odası Başkan Vekili Dt. Hasan Boğa, insanların geçmişte bile bu kadar ayrıştırılmadığını, kutuplaştırılmadığını söyleyerek, Türkiye Cumhuriyeti üzerinde bir kırılma oluşmasından endişe ettiklerini söyledi.


Adana Tabip Odası’nı ziyaret ederek yeni yönetime ‘hayırlı olsun’ dileklerinde bulunan Boğa, Türkiye Cumhuriyeti’nin yapısında yönetenlerle ilgili bir sıkıntı olduğunu söyledi. Ülkede insanların geçmişte olmadığı kadar ayrıştırılarak kutuplara ayrıldığını anlatan Boğa, “Bu kötü durumun bir an önce düzelmesini umuyoruz.” dedi. Hem genel sağlıkta hem de ağız diş sağlığında meslektaşlarının büyük sıkıntıları olduğunu ifade eden Boğa, “Kölelik düzeni oluşturulmaya çalışılıyor. Siz hekimleri köleleştirdiler. Şimdi aynısını bizlere eczacılara uygulamaya çalışıyorlar. Bizleri bitirmek istiyorlar. Hekimliği itibarsızlaştırdılar” diye konuştu.

Adana Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. H. Neslihan Önenli Mungan ise sağlık sisteminde gelinen noktayı eleştirerek, “Bugün mesleğimizde getirildiğimiz yere bakarsak nasıl vahim bir tablonun olduğunu rahatlıkla görebiliriz. Çünkü genellikle yapmak zorunda bırakıldığımız ‘bugün kaç hasta baktın, sizin polikliniğinizin geliri nedir gibi soruları sormak ve bilgisayar üzerinde sadece yoğun verilerin gösterildiği bir hekimlik sistemi. Herkes şimdi birbirinin performansına bakar oldu. Bilimsel platformlardan giderek uzaklaşıldı. Sürdürülmesi için destek verilmediği gibi 3. basamak hastanelerde bile temel işin hizmet olduğu görüşü ile eğitimden ve bilimsel çalışmalardan uzaklaşılması isteniyor.” ifadelerini kullandı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER