ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Ocak 2013 Salı 15:21

"İnsanlar geleceğe güvenle bakıyor"

"İnsanlar geleceğe güvenle bakıyor"


Seçim bölgesi Samsun’da Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği'ni (MÜSİAD) ve Samsun Kuyumcular Odası'nı ziyaret eden AK Parti Samsun Milletvekili Akif Çağatay Kılıç, AK Parti iktidarının oluşturduğu güçlü ekonomi ile insanların geleceğe güvenle baktığını söyledi.

AK Parti Samsun İl Başkanı Fuat Köktaş ile parti yönetim kurulu üyelerinin katıldığı ziyarette MÜSİAD Başkanı Erkan Malkoç ve Samsun Kuyumcular Odası Başkanı Tevfik Sönmez, yaptıkları çalışmalar hakkında milletvekili Çağatay Kılıç’a bilgi verdi. Oda ziyaretinde ülke ekonomisinin geldiği duruma ilişkin değerlendirmede bulunan Kılıç, yanlış politikalar yüzünden 2002 yılı öncesine kadar Türk Lirası'nın değerinin olmadığını hatırlattı.

İnsanların elindeki parayı dövize, altına yatırdığını anımsatan Kılıç, “Bugün ise AK Parti iktidarı ile güçlü ekonomi ve sağlam siyaset karşısında insanlar, iş adamları yatırıma yöneliyor, üretim yaparak ülkeye istihdam ve KDV kazandırıyorlar. Baktığımız zaman milli gelir 230 milyar dolardan 799 milyar dolara yükseldi. 10 yılda 3 kat artış, yıllardır sağlanamayan ekonomik düzensizlik AK Parti iktidarı ile son buldu. Artık insanlar yarına güvenle bakıyor. Artık Türkiye ekonomisiyle güçlü bambaşka bir noktada. İnsanların hayat kaliteleri, yaşam kaliteleri değişti, bir dönüşüm yaşadı.” dedi.

Ekonomideki kısa süredeki bu başarıyı millet ile birlikte kazandıklarının altını çizen Kılıç, “Sizlerle birlikte daha iyisini, güzelini yapabilecek güce ve kudrete sahibiz. Doğru kaynaklar doğru zamanda doğru yerde kullanıldığı takdirde amaca ulaşmak çok daha kolay olur." ifadelerini kullandı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER