ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Ağustos 2013 Çarşamba 13:01

İnsan ve Hayat, ’alternatif eğitimi’ büyütecine aldı

İnsan ve Hayat, alternatif eğitimi büyütecine aldı


Kültür dergisi İnsan ve Hayat, zorunlu eğitim konusunu ele alırken, alternatif eğitim ile diploma almanın yollarını anlatan bir makaleyi kapağına taşıdı.

Dergide ‘Alternatif Diploma İçin Alternatif Yollar’ başlığı ile verilen yazıda alternatif eğitime dair detaylar yer alıyor. Ferhat Kaya’nın makalesinde zorunlu eğitimin ilk defa nasıl, nerede başladığına; batı ile doğunun eğitim anlayışında ayrıldığı noktalara değiniliyor. Ayrıca İslamiyet’in eğitim ve öğretim hassasiyetine vurgu yapılıyor.

Makaleye ek olarak İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Ekrem Demir ile Bilgi Üniversitesi Program Direktörü Yrd. Doç. Dr. Metehan Sekban’dan görüş alınıyor. Uzaktan eğitimin yararları aktarılıyor.

Dergide ayrıca ‘Veri Madenciliği Eğitimde Kullanılabilir mi?’ başlığı altında İş Zekâsı Danışmanı Ahmet Akçay, veri madenciliğinin eğitimde nasıl kullanılabileceği ve bunun önemini çarpıcı bilgilerle dile getiriyor.

İnsan ve Hayat dergisinde İdris Eren’in ‘Komşu mu Komşuluk mu?’, Ravza Çekici’nin ‘Kıymetini Bilenler Bayrama Böyle Hazırlanırlardı’, İsmail Numan Telci’nin ‘Mısır’da Sosyal Bir Sınıf: Bavaab’,, Siraceddin El’in’Oyun İçin Değil Eğitim İçin İnternet’ Ahmet Akça’nın ‘Öğrencilerde Tüketim Farkındalığı’, Sadık Canlar’ın ‘İkramda kalıcı Olan Lezzet Değildir’ makaleleri de bulunuyor.


Dergi, Rüzgârgülü çocuk dergisi ekini okurlarına hediye ediyor.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER