ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Mart 2014 Cuma 18:43

İnşaatın beton kalıpları çöktü: 3 yaralı


Nevşehir’de yapımı devam eden yeni belediye hizmet binası ve ticaret kompleksi inşaatının dördüncü katına beton döküldüğü sırada, kalıbın çökmesi sonucu 3 işçi yaralandı.

Yeni Kayseri Caddesi üzerinde yapım çalışmaları devam eden belediye hizmet binası ve ticaret kompleksinin kapalı inşaat alanı 45 bin 668,33 metrekare olarak belirlendi. Alan üzerinde yapılan proje kapsamında meydan, peyzaj ve yaya yolları olarak bina dışında kalan alanlar toplamı 7 bin 729 metrekare olarak planlandı. Yaklaşık maliyeti 36 milyon TL olan inşaatın 4. katına beton dökülürken tablaların bir kısmı çöktü. Çökmeyle birlikte Salih Ak, İlyas Öztürk ve Sait Küçük isimli üç işçi yaralandı. Olay yerine gelen çok sayıda polis, güvenlik önlemi aldı. Yaralılar, 112 Acil Yardım ekipleri tarafından yapılan ilk müdahale sonrasında ambulanslarla Nevşehir Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. 3 kişinin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Çökmenin meydana geldiği bölümde çalışma olmaması olası bir faciayı önledi. Olayın ardından inşaat alanına gelen Nevşehir Belediye Başkan Yardımcısı Oktay Şımarmaz, olayla ilgili yetkililerden bilgi aldı. İnşaatın şantiye şefi Selim Toros, çökme olayıyla ilgili yaptığı açıklamada, “Kalıp, yükü çekemedi. Kirişleri çekemeyince sıyrıldı, ortasında döşeme yok. Olay sırasında altında çalışan kimse yoktu. Yan tarafında çalışma vardı. Orasına sabah saatlerinde beton dökülmüştü. Böyle bir olay normaldir, her inşaatta olabilir. Sıkıntı yok, 2 saat sonra temizler, çıkarız.” dedi.

Olay yerine gelen Nevşehir İl Afet Ve Acil Durum Müdürlüğü ekipleri, Nevşehir Belediye Başkan Yardımcısı Oktay Şımarmaz’ın, yapılacak herhangi bir şey olmadığı yönündeki sözü üzerine olay yerinden ayrıldı. Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER