ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Mayıs 2013 Perşembe 14:16

İnşaat, bitişikteki binanın duvarını yıktı


Fatih’te bir apartmanın bodrum katının duvarı, bitişiğinde devam eden inşaat sebebiyle yıkıldı. Evde bulunan baba oğul son anda kurtuldu. Hafif yaralanan çocuk ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Olay, Kocamustafapaşa Kuru Sebil Sokak’ta saat 13.00 sıralarında meydana geldi. İddialara göre, sokak üzerinde devam eden inşaat sebebiyle bitişiğindeki 4 katlı binanın bondrum kat duvarı çöktü. Bu sırada duvarı çöken odada bulunan Cevat Hüseyin Karakaya (53) oğlu Emir Karakaya’yı (12) duvarın altında kalmaktan son anda kurtardı. Oda ise harabeye döndü. Omzuna ve sırtına tuğla parçaları düşen Emir Karakaya yaralandı. Babası tarafından dışarı çıkartılan Karakaya, babasının kolundan tutarak kendisini çektiğini ve duvarın altında kalmaktan kurtardığını aktardı. Baba Cevat Hüseyin Karakaya da önlem almadığını iddia ettiği inşaat yetkililerine tepki gösterdi. Karakaya, neredeyse hayatlarını kaybedeceklerin ifade etti.

İnşaat yetkilileri ise basın mensuplarının sorularını cevapsız bıraktı. Olayda hafif yaralanan Emir Karakaya ambulansla hastaneye kaldırıldı. Duvarı çöken evin sahibi Cevat Hüseyin Karakaya da inşaat sahiplerinden şikayetçi olacağını belirtti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER