ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Mayıs 2013 Cuma 13:50

İnönü Stadı'nda bazı taraftarların darbedilmesi


 BJK İnönü Stadı'nda 27 Nisan'da Beşiktaş ile Orduspor arasında oynanan Spor Toto Süper Lig maçının ardından yönetimi istifaya çağıran bazı taraftarları darbettikleri iddiasıyla 6 şüpheli hakkında iddianame hazırlandı.
     Beşiktaş'ın 2-0'lık üstünlüğüyle sonuçlanan maç sonrası protokol tribününden inerek, BJK yönetimini ve teknik direktör Samet Aybaba'yı istifaya çağıran taraftarlardan bazılarının darbedildiği iddiasına ilişkin yürütülen soruşturma tamamlandı.
     İstanbul Cumhuriyet Savcısı Taner Tabel tarafından hazırlanan iddianamede, olaydan sonra tutuklanan ve daha sonra serbest bırakılan Rauf Büyük'ün de aralarında bulunduğu 6 şüpheli yer aldı.
     İddianamede, Rauf Büyük'ün "kasten yaralama" suçundan 2 yıldan 5 yıla, Halit Alkaç'ın "kemik kırılmasına yol açacak şekilde yaralama" suçundan 2 yıldan 9 yıla, Önder Boyalıklı'nın "yaralama" ve "hakaret" suçlarından 2 yıl 3 aydan 7 yıl 4 aya, Erol Ediz ve Volkan Burak Uzun'un "kasten yaralama" suçundan 2'şer yıldan 5'er yıla, İlker Aydın'ın "hakaret" suçundan 4 aydan 2 yıl 4 aya kadar hapis cezasıyla cezalandırılması istendi.
     İstanbul 3. Asliye Ceza Mahkemesine gönderilen iddianamenin kabul edilmesi halinde, şüphelilerin yargılanmasına başlanacak.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER