ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Mart 2014 Perşembe 11:54

İngiltere'nin Ankara Büyükelçisi Moore, Bodrum'da


İngiltere'nin Ankara Büyükelçisi Richard ile eşi Magie Moore, Bodrum Kaymakamı Mehmet Gödekmerdan'ı makamında ziyaret etti.
Moore'in görme engelli eşi Magie Moore, kaymakamlığa Golden Retriever cinsi "Star" isimli rehber köpeğiyle geldi. Magie Moore, kaymakamlığın merdivenlerini köpeğinin yardımıyla çıktı.
Büyükelçe Richard Moore, ziyaret sonrası yaptığı açıklamada, Türkiye ile İngiltere ilişkilerinin sağlam temeller üzerine kurulu olduğunu söyledi.
Türkiye'nin önemini anlatan Moore, "Türkiye-İngiltere ilişkileri oldukça sağlam. Biz NATO müttefikiyiz. Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne katılımını en çok destekleyen ülkeyiz. Türkiye ile İngiltere bazı alanlarda çok yakın işbirliği içerisinde. Bu noktadan sonra Türkiye-İngiltere ilişkilerini daha da geliştirmek istiyoruz" dedi.
Ukrayna ve Suriye'de süren çatışmalara değinen Moore, "Ukrayna ve Suriye konusunda Türkiye'nin işbirliği yapması önemlidir. Bu konuda Türkiye ile hedeflerimiz aynı. Bu konuları çok yakından görüşüyoruz. Ukrayna krizi hakkında görüşüyoruz. NATO içerisinde görüşüyoruz" diye konuştu.
Kaymakam Gödekmerdan ise Türk misafirperverliğini göstererek Bodrum'da çok sayıda İngiliz turist ağırladıklarını kaydetti.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER