ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Mart 2014 Salı 20:04

İngiltere'de Rusya'ya yönelik yaptırımlar ele alındı


Ukrayna'daki gelişmelerin ardından Rusya'ya yönelik olası yaptırımlar İngiltere'nin başkenti Londra'da yapılan toplantıyla ele alındı.
İngiltere Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Ülkelerin şimdiye kadarki önlemleri ele alındı. Ayrıca uluslararası toplumun alabileceği ek önlemler ile bunların ne zaman ve nasıl uygulanabileceği görüşüldü" ifadesine yer verildi.
Bu aşamada konuyla ilgili resmi düzeyde daha fazla toplantının planlanmadığı ancak değişen duruma göre konunun gözden geçirilebileceği kaydedildi.
Avrupa Birliği liderleri geçen hafta, Moskova'nın Ukrayna'daki yeni hükümetle görüşmelere başlamaması halinde yaptırımlar uygulanacağını açıklamıştı. Liderler ayrıca Rusya'nın Ukrayna'daki müdahalesini artırması halinde, bunun ekonomik ve ticari sonuçları olacağını vurgulamıştı.
Londra'da bugün yapılan toplantıda, Rus yetkililerinin mal varlıklarının dondurulması ve seyahat yasağı getirilmesinin ele alındığı ifade ediliyor.
İngiltere Dışişleri Bakanlığı bugün Londra'daki toplantıya katılan ülkeleri açıklamasa da İngiliz basını, aralarında ABD, Fransa, Almanya, İngiltere ve Türkiye'nin de yer aldığı toplam 10 ülkeden üst düzey yetkilinin toplantıda bulunduğunu belirtiyor.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER