ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL16°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Mart 2013 Çarşamba 15:47

İngiltere Büyükelçisi'nden Mardin'e ziyareti


İngiltere’nin Ankara Büyükelçisi David Reddaway, Mardin’in Midyat ilçesine yaptığı ziyaretin sebebinin, 'Mor Gabriel Manastırı'nın devam eden mahkeme süreci olduğunu söyledi. Reddaway, uluslararası toplumda bu sorunun çözümünün önem taşıdığını belirtti.

Kaymakam Oğuzhan Bingöl’ü makamında ziyaret eden Büyükelçi Reddaway, karşılaştığı ilgiden dolayı memnun olduğunu belirtti.

İlk ziyaretini, Kaymakam Oğuzhan Bingöl’e gerçekleştiren İngiltere Büyükelçisi Reddaway, basına kapalı bir toplantı gerçekleştirdi. Yaklaşık 45 dakika süren toplantının ardından basın mensuplarına ziyaret hakkında bilgi verildi. Karşılaştığı ilgiden dolayı memnuniyetini dile getiren Büyükelçi Reddaway, ilk kez tarihi ilçeye geldiğini vurgularkan, ziyaretin Mor Gabriel (Deyrul umur) Manastırı hakkında olduğunu belirtti. Reddaway, “Mor Gabriel Manastırı'nın devam eden mahkeme süreci karşısında kaymakam bey ile görüştüm. Kaymakamın var olan sorun karşısında büyük çabaları ve samimiyetlerinden dolayı çok etkilendim. Uluslararası toplumda bu sorunun çözümünün önem taşıdığını aktardım.” şeklinde konuştu.

Kaymakam Oğzuhan Bingöl de ziyaret anısına telkari gümüşten işlenmiş ay yıldızlı kalem hediye etti. Büyükelçi Reddaway, daha sonra Midyat Belediyesi'ne gerçekleştirdiği ziyaretin ardından, Mor Gabriel Manastırı’na hareket etti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER