ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Nisan 2013 Çarşamba 16:44

İnegöllü yaşlılar Çanakkale’ye gidecek


Bursa İnegöl Belediyesi’nin ‘Yaşlılara Çanakkale Gezisi’ projesinin kayıtları başladı. 50 yaş ve üzeri vatandaşlar için ücretsiz olarak düzenlenen Çanakkale gezisinin ilk kayıt gününde, adeta izdiham yaşandı.

Havaların ısınmasıyla birlikte bu yıl ilki düzenlenecek olan Yaşlılara Çanakkale Gezisi projesi, gezi projelerinin 4.'sünü oluşturuyor. Çanakkale gezisi için kayıtlar başlarken, ilk günde merkez belediye, Alanyurt ve Atatürk Bulvarı'ndaki belediye hizmet masalarında adeta izdiham yaşandı. Çok sayıda vatandaş gezi listesine adını yazdırmak için sabah erken saatlerde Belediye Hizmet Masası'nda sıraya girerken, yoğunluk gün boyu devam etti.

Yaşlılara; Türk tarihinde çok önemli bir yeri olan Çanakkale Savaşları'nı ve sonuçlarını tanıtmak, milli şuur ve duyguları pekiştirmek, Çanakkale destanının anlam ve önemini kavramalarına katkıda bulunmak için tarihi şehitlikleri ziyaret etmek amacıyla düzenlenen gezi kapsamında ayrıca; sabah kahvaltısı, öğlen yemeği ve rehber ücreti de belediye tarafından karşılanacak.

Başvurular, hizmet masalarına şahsen kimlikle yapılıyor. Vatandaşlar, hizmet masalarından alacakları başvuru formlarını doldurduktan sonra, ayrıca, aile hekimliğinden alınan sağlık raporunu da Hizmet Masası'na teslim edecek. Mayıs ayında başlayacak olan geziler, 6 ay boyunca ayda 4 sefer olarak yapılacak. Dün yapılan kayıtlarda 343 kişi Çanakkale gezisinden faydalanmak için kayıt yaptırdı. Geziden yıl içerisinde bin 500 kişinin faydalanması bekleniyor.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER