ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Şubat 2013 Pazartesi 15:06

İnegöllü güreşçiler, madalya ile döndü


İnegöl Belediyepsor’un Güreş takımı, Bursa İl Şampiyonası'ndaki başarısının ardından katıldığı kulüplerarası bölge şampiyonasından da başarı ile döndü. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen Manisa Bölge Şampiyonası’nda, İnegöl Belediyesipor’un iki güreşçisi derece yaparak Türkiye şampiyonasına gitmeye hak kazandı.

7 Şubat 2013 tarihinde Manisa’da yapılan Bölge Güreş Şampiyonası'na katılan, serbest stil ve grekoromende mücadele eden İnegöl Belediyespor’un başarılı güreşçileri; Fırat Erkol 50 kiloda 2., Serdar Akın ise 66 kiloda 3. oldu.

İnegöl Belediyespor Başkanı Adem Tayyar, yaptığı açıklamada voleybol başta olmak üzere bünyelerindeki tüm branşlarda başarılı işler çıkardıklarını belirterek, Manisa’daki bölge şampiyonasında 2 sporcularının başarı ile dönüp İnegöl Belediyespor’un adını Türkiye Şampiyonası'na yazmalarından dolayı mutlu olduklarını ifade etti.

“Manisa’daki başlarımızdan dolayı güreş hocamız Habib Arslan ve güreşçi kardeşlerimi kutluyor kendilerine yürekten teşekkür ediyorum.” diyen Tayyar ayrıca, Türkiye Güreş Şampiyonası'nın mart ayı içerisinde Kayseri’de yapılacağını hatırlatarak, buradan da başarı ile dönmeyi arzuladıklarını ve İnegöl Belediyespor’un başarısını ülke sathına taşımak arzusunda olduklarını söyledi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER