ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Mart 2013 Pazartesi 16:34

İnegöl’de tarım fuarı düzenlenecek


İnegöl Belediyesi, İnegöl Tarım Gıda ve Hayvancılık Ürünleri Fuarı’ (İNTARGAF) düzenliyor.

İnegöl Belediyesi öncülüğünde sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin katılımı ile istişare toplantısı yapıldı. Şehirdeki bütün tarımsal ürün ve hayvancılık portföyüne yönelik bir fuar yapılması düşüncesinin masaya yatırıldığı toplantıya Yenice, Kurşunlu, Tahtaköprü ve Cerrah belediyeleri, İlçe Tarım-Gıda ve Hayvancılık Müdürlüğü, İTSO, Ziraat Odası, 2 muhtar derneği, Süt Üreticileri Birliği, Damızlık Hayvan Yetiştiricileri Birliği, Tarım Kredi kooperatifi, Meyve ve Sebzeciler Odası, Meyve Üreticileri Birliği ile İnegöl Yağlı Tohumlar Kooperatifi temsilcileri katıldı.

Toplantının açış konuşmasını yapan İnegöl Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Şen, “Bu projenin tarafları olarak hep beraber buradayız. İnegöl için sanayi ve çok önemli ticaret şehri diyoruz. İnegöl bir o kadar da tarım ve hayvancılık şehridir. Birbirinden güzel birbirinden farklı meyve ve sebzelerimiz var. Bu topraklar verimli ve bereketli. Ne ekersek onu en iyi şekilde alabiliyoruz. Bunu tanıtmak ve hacmi genişletmek adına İNTARGAF adı ile altında böyle bir organizasyonu her birlikte yapalım istedik. Bununla alakalı görüşlerinizi alalım. Projenin artı ve eksilerini konuşalım ve hep birlikte İnegöl tarım ve hayvancılığını daha da yukarılara taşıyalım.” dedi.

Toplantıda söz alan katılımcılar, böyle bir fuarın yapılmasından yana olduklarını söyleyerek, bu fuarın bütçesi, ne zaman ve nasıl yapılacağı, katılımcıların kimlerden olacağı, İnegöl’e neler getireceği gibi konularda görüşlerini açıkladı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER