ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL16°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Mart 2013 Cuma 14:24

İneğini kurtarmak isterken az daha canından oluyordu


Sakarya’nın Karasu ilçesinde ineği elektrik akımına kapılan bir kişi, 'ineğini kurtarmak isterken' az kalsın canından oluyordu.

Karasu Aziziye Mahallesi'nde fındık bahçesinde otlayan inek kopuk elektrik tellerine takılınca elektrik akımına kapıldı. İnek sahibi Oğuzhan Akdoğan(18) ineğin çırpındığını görünce kurtarmak istedi. Kendisi de akıma kapılan Akdoğan, yaralanarak Karasu Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Akdoğan “İneğin bağırıp çırpındığını görünce koşarak yanına gittim ve kurtarmak isterken elektrik akımına kapıldım. Beni arkadaşlarım kurtararak hemen hastaneye kaldırdılar.” dedi.

Ağabey Tanju Akdoğan, ise olayla ilgili Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş’yi suçladı. Fındık bahçesinde bulunan ağaç elektrik direğinin üç - dört ay evvel yıkıldığını ve elektrik tellerinin yere sarktığını belirten Akdoğan “ Durumu SEDAŞ’a bildirmemize rağmen işlerinin çokluğundan dolayı maalesef gelemediler." diye konuştu.

İneği iki yıl evvel kredisiyle aldığını ve sütüyle geçimini sağladığını ifade eden Akdoğan “Şimdi SEDAŞ’ı mahkemeye vereceğim ve zararı karşılamasını isteyeceğim.” şeklinde konuştu.
Bu arada , olaydan sonra SEDAŞ görevlileri kopan elektrik tellerini onardı. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

SEDAŞ ise suçlamaları kabul etmedi ancak olayla ilgili inceleme başlatıldığını bildirdi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER