ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Sisli
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Haziran 2013 Cumartesi 20:39

İnebolu Türk Ocağı binasını 3 bin öğrenci ziyaret edecek.


Kastamonu’nun İnebolu ilçesinde bulunan İnebolu Türk Ocağı binasını, 3 bin öğrenci ziyaret edecek.

Kastamonu’nun İnebolu ilçesindeki Atatürk’ün Şapka ve Kıyafet İnkılabını başlattığı tarihi Türk Ocağı binası, bu sezon ziyaretçi akınına uğrayacak. Gençlik ve Spor Bakanlığı, Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü bünyesinde düzenlenen Kastamonu Kadı Dağı Doğa Kampı 17-22 yaş grubu 3 bin öğrenci eylül ayına kadar İnebolu Türk Ocağı’na ziyaretler gerçekleştirecek.

Türkiye’nin 81 ilinden Kastamonu Kadı Dağı Doğa Kampı’na gelen gençler, İnebolu Türk Ocağı binasını ziyaret ederek, İnebolu’nun Kurtuluş Savaşı’ndaki rolü ve Atatürk’ün İnebolu ziyaretleri hakkında bilgi sahibi olacak. 9 dönemden oluşacak Kadı Dağı Doğa Kampı’nın birinci dönem öğrencileri İnebolu’ya ulaştı. 175 öğrenci İnebolu Türk Ocağı binasını gezdi. Türk Ocağı Sorumlusu Nurhayat Ergün, öğrencilere İnebolu’nun tarihi hakkında bilgiler verdi.

Gençlik ve Spor Uzman Yardımcısı Murat Tülübaş, İnebolu’da olmaktan çok mutlu olduklarını belirterek, “UIu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün bu binada bulunarak Şapka ve Kıyafet İnkılabını başlatmış olması sebebiyle özellikle kız öğrencilerin ilgisi büyük oldu.” dedi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER