ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Haziran 2013 Cuma 21:16

İnce'den Arınç'a: Millet size 11 yıl katlandı da sen 8 saat mi katlanamıyorsun

İnceden Arınça: Millet size 11 yıl katlandı da sen 8 saat mi katlanamıyorsun


CHP Grup Başkanvekili Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın “8 saat çok 8 dakika dursunlar” sözleri üzerine, “Millet size 11 yıl katlandı da sen 8 saat mi katlanamıyorsun.” dedi.

Yalova’da bir anaokulun yıl sonu etkinliğine katılan Muharrem İnce, programın sonunda gazetecilere gündemle ilgili açıklamalarda bulundu.

İnce, “Bu ülkede bir duran adamlar var, bir vuran adamlar var, bir de götüren adamlar var. Vuran adamlarla götüren adamlar beraber, ortak. Koalisyon kurmuşlar bunlar. Bülent Arınç diyor ki ‘Ya 8 saat bunlar nasıl duracak. Bunlarda boyun fıtığı, bel fıtığı yok mudur?’ ‘Herhalde’ yok diyor. Bir insan boyun, bel fıtığı olabilir yeter ki bir insan beyin fıtığı olmasın. 8 saat çok, 8 dakika dursunlar diyor. 11 yıl durdunuz, millet size 11 yıldır katlandı da sen 8 saat mi katlanamıyorsun? Türkiye’de insanlar, gençler zekâlarını, mizahın gücünü konuşturuyorlar ve gençlerin deyimiyle konuşayım; ti’ye alıyorlar iktidarı. Yani Türkiye’de hiçbir iktidar sokaklarda hiç bu kadar küçümsenmemiştir. Bu kadar kaba güce rağmen gaza, TOMA’ya, copa rağmen bu ülkenin insanları direniyor. Bütün vilayetlerinde direniyor, Yalova’sında, İstanbul’unda, İzmir’inde, Antep’inde, Mersin’inde direniyor. İktidar aklını başına toplamalı. Başbakan bu tavırlarından vazgeçmeli. Başbakan tek adamlığını bir kez daha düşünmeli. AKP içindeki milletvekillerine sesleniyorum; kapıkulu olmayın, özgür iradeli milletvekili olun.”
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER