ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Sisli
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Haziran 2013 Çarşamba 00:40

İnce: Bu memleketin bütün evlatları ayağa kalkmalıdır


Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Grup Başkanvekili Muharrem İnce, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a karşı memleketin bütün evlatların ayağa kalkmasını istedi. Özellikle AK Parti’ye oy verenlerin ayağa kalkması gerektiğin savunun İnce; “Farklı siyasi cephelerde görev almış olabiliriz. Geçmişte ne dersek diyelim gelin bu adamdan hep beraber kurtulalım. Bu memleketin bütün evlatları ayağa kalkmalıdır. Özellikle AKP’ye oy verenler.” şeklinde konuştu.

CHP Grup Başkanvekili İnce gece saatlerinde Türkiye Büyük Millet Meclisi(TBMM) Dikmen Kapısı’nda bir basın toplantısı düzenledi. CHP’li yirmi milletvekili ile düzenlediği toplantının nedenini CHP Genel Başkan Yardımcı Gürsel Tekin’in yirmi milletvekili ile Taksim’de olduğunu genel kurulun devam ettiğini bu yüzden de bir basın açıklaması yapma gereği duyduklarını belirtti. İnce memleketin bütün evlatlarının Başbakan Erdoğan’a karşı ayağa kalkması gerektiğini savundu. İnce; “AKP’ye oy veren namuslu, dürüst, haramdan korkan muhafazakarlara sesleniyorum, liberallere sesleniyorum, Atatürkçülere sesleniyorum. Geçmişte birbirimize kötü söz söylemiş olabiliriz. Geçmişte birbirimizi incitmiş olabiliriz. Ama şunu diyorum geçmişte ne dersek diyelim gelin bu adamdan hep beraber kurtulalım. Bu memleketin bütün evlatları ayağa kalkmalıdır.” çağrısında bulundu. Özellikle AK Parti’ye oy verenlerin ayağa kalkması gerektiğini söyleyen İnce, AK Parti’ye oy verenlerin vicdani sorumlulukları olduğunu kaydetti.

İNCE’DEN BAŞBAKAN ERDOĞAN’A: POLİSİ MEYDANLARDAN ÇEK

İnce, Başbakan Erdoğan’a da tavsiyelerde bulundu. Erdoğan’a ‘Polisi meydanlardan çek’ tavsiyesinde bulunan İnce, yüzlerce polis ile yüzlerce eylemcinin karşı karşıya geldiğini belirterek; “Yazık değil mi bu memleketin çocuklarına?” siteminde bulundu. Memleketin Başbakan Erdoğan’ın kaprislerine mi kurban olacak? diye soran CHP Grup Başkanvekili İnce; “Bu memleket Tayyip Erdoğan'ın kaprislerine mi kurban olacak. O geri adım atmazmış, o sözünden dönmezmiş, onun karizması çizilirmiş. Senin karizman bu memleketin çocuklarından daha mı değerli?" biçiminde konuştu.

İçişleri Bakanı Muammer Güler ile İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu’nun Taksim Gezi Parkı’na müdahale edilmeyeceği yönündeki açıklamaları da hatırlatan İnce, vatandaşa pusu kurulduğunu dile getirdi. Bakan Güler ile Vali Mutlu’nun müdahale yapmayacağız şeklinde ifadelerde bulunduklarını belirten İnce; “Meğer Kızılay'da, Taksim'de vatandaşına pusu kuran bir devlet varmış. Vatandaşına pusu kurmuş bunlar pusu. 'Müdahale yapmayacağız, gelin' deyip tıpkı trafik arabaları gibi, tıpkı radar kontrolü gibi 'gelin' deyip insanlara pusu kuran bir devletle karşı karşıyayız." diye konuştu.

CHP Grup Başkanvekili İnce ve beraberindeki milletvekilleri açıklamaların ardından tekrar genel kurula katılmak için Meclise girdi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER