ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Rüzgarlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Aralık 2012 Perşembe 20:49

İmzalar ‘Herkes O’nu Okuyor’ projesi için

İmzalar Herkes Onu Okuyor projesi için


Karaman İl Müftülüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Karaman Eğitim Gönüllüleri Derneği (KAREGDER)'nin birlikte yürüttüğü ‘Herkes O’nu Okuyor’ projesi kapsamında, Karaman’da 50 bin kişi Peygamber Efendimiz'in (sas) hayatından sınava girecek.

İlki geçen yıl yapılan ve yaklaşık 19 bin öğrencinin, 250 tutuklu ve hükümlünün sınava girdiği projenin, 2013 yılı Nisan ayında yapılacak bölümü ile ilgili Karaman Öğretmenevi’nde basın toplantısı düzenlendi.

Karaman İl Milli Eğitim Müdürü Bekir Aksoy ile şube müdürlerinin ve KAREGDER Başkanı Yahya Okçu’nun da hazır bulunduğu toplantıda bir konuşma yapan İl Müftüsü Nuri Değirmenci, geçen yıl yapılan projenin Türkiye’de bir ilk olduğuna dikkatleri çekerek, bu yılki hedefin toplamda 50 bin kişi olduğunu söyledi. Değirmenci, proje kapsamında geçen yıl 10 bin fidanın da toprakla buluştuğunu, her anlamda bereketli, amacına uygun ve kazanımları önemli bir çalışmaya imza atıldığını dile getirdi. Değirmenci, 7'den 70'e her yaşta insanın katıldığı projenin 2013 yılındaki bölümünde de gerek katılım noktasında gerekse içerik olarak yine bir ilkin yaşanacağını söyledi.

ÖĞRENCİLER AİLELERİ İLE KİTAP OKUYACAK

Karaman İl Milli Eğitim Müdürü Bekir Aksoy da yaptığı konuşmada, ‘Herkes O’nu Okuyor’ projesi kapsamında okuma alışkanlığı ile ilgili genel problemin önemli oranda çözüleceğine dikkat çekerek, çalışmaya her anlamda destek vereceklerini belirtti. Nisan ayında yapılacak sınav öncesi öğrencilerin aileleri ile yaklaşık 4 aylık bir süreçte kitap okuyacağını belirten Aksoy, 50 bin hedefinin de rahatlıkla yakalanacağına inandığını söyledi. Emeği geçen herkese teşekkür eden Aksoy, Peygamber Efendimiz'in (sas) hayatını okuyan, anlayan ve bu çizgide yaşayan bir neslin, herkesin arzu ettiği bir nesil olduğunu dile getirdi.

SINAVDA BİRİNCİ OLANA ARABA HEDİYE EDİLECEK

KAREGDER Başkanı Yahya Okçu, yaptığı konuşmada, Peygamber Efendimiz (sas) adına yapılan her çalışmanın farklı ve önemli bir bereket kaynağı olduğunu söyledi. Okçu, 50 bin kişiye Kur'an-ı Kerim hediye edeceklerini, sınavda başarılı olanlara da 571 hediye verileceğini söyledi.

Birincinin bir otomobille ödüllendirileceği sınavın, hem öncesinde hem sonrasında değişik güzelliklerin yaşanacağına inandıklarını söyleyen Okçu, ilk projede gözleri görmeyen, ancak anne ve babasının kitabı okuyarak çalıştırdığı kızın kendilerini duygulandırdığını belirtti. Sınavın; 4 ayrı kategoride, 4 ayrı kitaptan yapılacağını belirten Okçu, maddi manevi anlamda hem destek olan hem sponsor olan tüm kişi ve kuruluşlara teşekkür etti.

Karaman Öğretmenevi’ndeki program, Karaman İl Müftülüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve KAREGDER’in protokolü imzalaması ve yemek ikramı ile sona erdi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER