ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Mayıs 2013 Cumartesi 17:23

İmralı'ya yeni heyet gidiyor


İmralı’ya gidecek yeni isim belli oldu. Barış ve Demokrasi Partisi Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, İmralı'ya gitmek için Adalet Bakanlığı'na yeni başvuru yaptıklarını açıkladı. Heyette yer alacak yeni isim ise Gültan Kışanak.

Barış ve Demokrasi Partisi Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Abdullah Öcalan'ın hükümlü bulunduğu İmralı'ya gitmek için Adalet Bakanlığı'na yeni başvuru yaptıklarını açıkladı.

'Demokrasi ve Barış Konferansı'na katılan Demirtaş burada basın mensuplarının sorularını cevapladı. Demirtaş, İmralı’ya yeni bir heyetin gitmesi için geçen hafta sonu Adalet Bakanlığı’na başvuruda bulunduklarını söyledi.

Demirtaş, parti olarak yeni heyette Eşbaşkan Gültan Kışanak’ın ismini de verdiklerini belirterek, isimlerin çok önemli olmadığını, fakat Kışanak’ın gitmesini arzuladıklarını dile getirdi.

Demirtaş, İmralı'ya gidecek heyette daha önceki heyetlerde de bulunan isimleri de zikrederek gidecek üç isim İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, Iğdır Milletvekili Pervin Buldan ve Eş Genel Başkanı Gültan Kışanak’tır dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER