ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Şubat 2013 Çarşamba 23:19

"İmralı'ya kim gidecek?" Erdoğan konuştu!

"İmralıya kim gidecek?" Erdoğan konuştu!

İmralı'ya gidecek ekip konusunda BDP'nin çıkışına Erdoğan'dan sert tepki geldi.


Erdoğan, BDP Grup Başkanvekili Buldan'ın İmralı'ya gidecek ekiple ilgili sözlerine ilişkin, ''Adalet Bakanlığımız kime izin verirse kime müsaade ederse adaya ancak onlar gidebilir'' dedi.

"ŞU ANDA AİLESİ GİTME ŞANSINA SAHİP"

 Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, BDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan'ın İmralı'ya gidecek ekipte BDP yöneticilerinin de bulunması gerektiği sözleriyle ilgili, ''Kimin gidip gitmeyeceğine kendilerinin karar verme yetkisi yok. Bu konuda Adalet Bakanlığımız kime izin verirse kime müsaade ederse adaya ancak onlar gidebilir. Şu anda gitme şansına sahip olan sadece ailesidir. Kimin gidip gitmeyeceği konusunda hassasiyetimiz vardır. Çünkü bir çözüm sürecini başlatmış bulunuyoruz. Bu çözüm sürecine fiilleriyle söylemleriyle gölge düşürecek olanlarla kaybedecek vaktimiz yok'' dedi.

"NİYETİ BOZUK OLANLARIN ORTAYA ATTIĞI BİR VİRÜS"

Başbakan Erdoğan, savaş pilotlarının TSK'dan ayrıldığı iddialarıyla ilgili, ''Emeklilik olayı TSK'nın bir rutinidir. Orada hizmet süresini dolduranlar o süreyi doldurduktan sonra isterse emekliliğini isteyebilir. İstediği zaman da TSK onlara yol verir. Bu bir rutindir. Onlar için değişik bir şey söz konusu değildir. Burada sadece ortalığı karıştırmak isteyen art niyetlilerin, maalesef niyeti bozuk olanların ortaya attığı bir virüstür'' ifadelerini kullandı.

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER