ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Eylül 2013 Pazartesi 14:21

İmralı irtibat noktası taşınıyor


Bursa Büyükşehir Belediyesinin "Mudanya Sahil Projesi" kapsamında, 1999'da İmralı Adası ile irtibatın sağlanması amacıyla kurulan askeriyeye ait irtibat noktaları, iskele üzerine yapılan yeni binaya taşınmacak. Ardından, sahil bandı 14 yıl aradan sonra tamamen halka açılmış olacak.
Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Mudanya ve Güzelyalı sahillerine değer katmak amacıyla hazırlanan, ancak bürokratik süreç nedeniyle uygulaması zaman alan projede en önemli engel aşıldı. Mudanya Belediyesi önünde bulunan ve 1999 yılında İmralı Adası ile irtibatın sağlanması için sahil bandı yürüyüş yolu üzerine kurulan askeriyeye ait irtibat noktalarının kaldırılması için yürütülen çalışmalarda sona gelindi.
Arama ve irtibat noktası olarak kullanılan iki binanın iskele üzerine yeni yaptırılan prefabrik binaya taşınması için son hazırlıklar sürdürülürken, binaların taşınmasıyla yaya yolu üzerinde bulunan demir parmaklıklar kaldırılacak ve sahil bandı üzerindeki yaya yolu da 14 yıl aradan sonra yeniden yayalara açılmış olacak.
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Mudanya Belediye binası önündeki İmralı irtibat noktasında devam eden çalışmaları yerinde inceledi. Altepe, Genel Sekreter Seyfettin Avşar, genel sekreter yardımcıları Bayram Vardar ve Mustafa Altın ile sahil projesiyle ilgili son değerlendirmeleri yaptı.
İmralı Adası ile bağlantının sağlanması amacıyla 14 yıl önce sahil bandı üzerindeki yaya yolunun demir parmaklıklarla kapatılarak askeriyeye ait arama ve irtibat noktalarının kurulduğunu hatırlatan Altepe, şunları kaydetti:
"Bu iki noktanın kaldırılması için başlattığımız çalışmalarda artık sona geldi. İrtibat noktaları, iskele üzerine yapılan prefabrik binaya taşınacak. Bu binada son hazırlıklar yapılıyor. Önümüzdeki günlerde irtibat noktaları yeni yerine taşınacak ve yaya yolu üzerinde kalan iki bina kaldırılacak. Sahil dolgusuyla ilgili ihaleye de çıktık. Çalışmaları belediye binası ile Mütareke Evi arasında kalan bölümde başlatacağız. İnşallah kısa sürede Mudanya hak ettiği projeye kavuşacak."
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER