ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL34°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Şubat 2013 Perşembe 10:46

İmar Kanunu düzenlemesi yaptı


Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, İmar Kanunu'na ilişkin düzenlemeyi yakın zamanda TBMM'ye göndereceklerini bildirdi.
     Bayraktar, yazılı açıklamasında, günün şartlarına uygun bir imar kanunu hazırlamak için çalıştıklarını belirtti. İleri ülkelerin imar kanununu inceleyip, belediyeler birliği ve sektör temsilcileriyle görüştüklerini kaydeden Bayraktar, çalışmayı belli bir noktaya getirdiklerini ifade etti.
     Bayraktar, şöyle devam etti:
     ''Kolaylaştırmak, basitleştirmek ama denetimi de artırmak lazım. Yeni İmar Kanunu'nu yakın zamanda TBMM'nin gündemine taşıyacağız. Şu anda taslağın ana çatısı oluştu. Önce Bakanlar Kurulu'na sunacağız, sonra Meclis'in gündemine getireceğiz. Bu kanunla beraber Yapı Denetim, Çevre Kanunu, Tapu Kanunu gibi kanunlarda değişiklikler yapılacak.''
     Kamulaştırmasız el atma davaları nedeniyle belediyelerin zorlandığını ve yatırım yapamaz hale geldiğini de bildiren Bayraktar, ''Zararın neresinden dönülse kardır. Ruhsat ver de ben yanlış inşaatı bitireyim. Devlet gelsin kamulaştırsın. Devlet bizim devletimiz, vatan bizim vatanımız. Bunları dengeli götürmek lazım'' ifadelerini kullandı.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER