ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL17°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Haziran 2013 Cuma 17:25

İmamlardan oluşan ekip yaz Kur'an kurslarını boyadı

İmamlardan oluşan ekip yaz Kuran kurslarını boyadı


Antalya’nın Korkuteli ilçesinde din görevlileri, yaz kuran kursları öncesinde kurs binalarının boya, badana tadilat ve temizlik işlerini yaptı.

Korkuteli Müftülüğü'ne bağlı gönüllü imam hatip ve müezzinlerden oluşan 6 kişilik ekip, yaz kuran kurslarının öncesinde çalışmalarını hızlandırdı. Kursların boya, badana ve tamiratları ile temizliklerini yapan gönüllü imamlara Korkuteli Müftüsü Duran Turgut da destek oldu.

        Korkuteli Müftüsü Duran Turgut, "İlçemizde bulunan imam hatip ve müezzinlerden oluşan bu ekip bizleri çok mutlu etti. İlçemiz yayla olduğu için yaz aylarında yoğunluk yaşanıyor, bu öğrencileri de etkiliyor. Antalya’nın sahil ilçelerinden yaz kurslarına katılma talepleri yüksek seviyede artıyor bu da bizleri mutlu ediyor. Bu konuda din görevli arkadaşlarımız ilçede bulunan yaz kuran kursu eğitimi verilen yerleri 10 gün içerisinde boya badana tadilat ve tamirat işlerini bitirerek gelecek öğrencilere temiz bir yerde eğitim alma fırsatı verdikleri için kendilerini tek tek teşekkür ediyorum." dedi.

        Turgut, öğrencilerin yaz tatiline girmesiyle Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından her yıl düzenlenen öğrenciler yaz kuran kursu bu yılda 24 Haziranda başlayacak ve 9 haftalık eğitim verilecek." dedi.

        Gönüllü din görevlilerinden oluşan ekipte yer alan imam İsrafil Gürsoy ise "Bizler gönüllü olarak bu görevi yapmak istedik ve yaz aylarında gelen öğrencilerimize bu kurslarımızı sevdirmek ve daha güzel yerlerde eğitim vermek istedik." dedi.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER