ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Haziran 2013 Pazartesi 12:13

İmamlar Kur’an kursları için bilgilendirildi

İmamlar Kuran kursları için bilgilendirildi


Zonguldak’ın Ereğli İlçe Müftülüğü tarafından yaz Kur’an kursları öncesinde cami imam hatiplerine seminer düzenlendi. Seminerde yapılan konuşmalarda çocuklara camilerin sevdirilmesinin gerektiği belirtilirken, yaş sınırlamasının da kaldırıldığı ifade edildi.

    Ereğli İlçe Müftülüğü tarafından 380 cami imamına Safa Camii toplantı salonun da Kur’an kursları ile ilgili olarak seminer verildi. Ereğli Müftüsü Mustafa Erkan ve İl Müftü Yardımcısı Fehmi Malakçı tarafından verilen seminerde çocuklara camilerin sevdirilmesinin gerektiği belirtilirken, yaş sınırlamasının da kaldırıldığı ifade edildi.

    ‘Gel bu yaz kalbine Kur’an-ı yaz’ sloganıyla bu sene 24 Haziran’ da başlayacak Kur’an kursları haftanın 5 günü, 9 hafta ve 3 saatlik ders dilimi ile devam edecek. Seminere ilk olarak Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başlandı. Ereğli Müftüsü Mustafa Erkan seminerle ilgili olarak yaptığı konuşmasında “Kur’an kurslarında Peygamber efendimizin (S.A.V) sevgisini öğretmeyi amaçlamalıyız.” dedi.

    Müftü Mustafa Erkan’ın konuşmasının ardından Kur’an kurslarını tanıtan sinevizyon gösterisi sunuldu. Seminerde son konuşmayı yapan Zonguldak İl Müftü Yardımcısı Fehmi Malakçı çocuklara camilerin sevdirilmesi gerektiğini ve bu sene Kur’an kurslarında yaş sınırlamasının kaldırıldığını söyledi. KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER