ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Nisan 2013 Salı 14:07

İmamlar, kardeşlik köprüsü kurdu


Çukurova Din Görevlileri Derneği üyesi 48 imam Diyarbakır ve Mardin’e gitti. Diyarbakır’da Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir’i ziyaret eden Adanalı din görevlileri daha sonra şehirdeki peygamber ve sahabe mezarlarını gezdi. Kentin tarihi ve kültürel yerlerini ziyaret eden din görevlileri, buradaki meslektaşlarıyla da bir araya geldi. İki şehir arasında kardeşlik köprüleri kurmaya geldiklerini söyleyene Dernek Başkanı İbiş Alpaslan, Türkiye’nin çok hassas bir dönemden geçtiğini belirterek, doğusuyla batısıyla, kuzeyiyle güneyiyle birlik ve beraberliğe en fazla ihtiyaç duyulan bir süreç yaşadıklarını söyledi. Bu sürece din adamları olarak bir katkı sağlamak amacıyla 48 kişiyle Diyarbakır ve Mardin’e geldiklerini aktaran Alpaslan, “Güney Doğulu kardeşlerimizle bir araya gelerek dostluğumuzu ve birliğimizi geliştirmek istedik. Anadolu insanının misafirperverliğini bir kez daha gördük. Bizi çok sıcak bir şekilde karşılayan bölge halkına çok teşekkür ediyoruz. Farklılıklarımızın zenginlik olduğunu gördük. Aslında yok birbirimizden farkımız. “ diye konuştu.

20’şer kişilik gruplara ayrılarak köylere gittiklerini belirten Alparslan, “Bizi bağırlarına bastılar. Çok güzel bir gezi oldu. Hem arkadaşlar o bölgeleri tanıdı hem de çok güzel dostluklar kuruldu. İnşallah biz de Adana’da buradaki kardeşlerimizi ağırlayacağız.” dedi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Baydemir’in kendilerini çok sıcak karşıladığını aktaran Alpaslan, “Yaptığımız görüşme sonunda kendisine özel bir Kur’an-ı Kerim hediye verdik. Ayrıca kendisini de Adana’ya davet ettik.” ifadelerini kullandı.

Peygamber ve sahabe mezarlarını gezdiklerini aktaran Alpaslan, insanların doğu ve güney doğuyu mutlaka gezmesi ve oradaki güzellikleri görmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER