ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL19°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Temmuz 2013 Cuma 22:42

İmamın öncülük ettiği mahalle iftarına 800 kişi katıldı


Hatay'ın Payas İlçesinde Kürtül Mahallesi sakinleri, sokağa kurulan ortak sofrada iftar yaptı. Mareşal Fevzi Çakmak Cami imamı Alaaddin Güleç’in organize ettiği sokak iftarına, Payas Belediye Başkanı Bekir Altan da katıldı. Cami önünde yapılan ve yaklaşık 800 kişinin katıldığı organizasyonda mahalle sakinleri birlik ve beraberlik için dua etti.

Payas Belediyesinin desteği ve Kürtül Mahallesi Mareşal Fevzi Çakmak Cami imami Alaaddin Güleç’in girişimleri ile mahalle sakinleri ilk kez bir iftar yemeğinde buluştu. İftar yemeğine Payas Belediye Başkanı Bekir Altan da katıldı. Mahalle arasındaki iftar manzarasının kendisini çok duygulandırdığını belirten Başkan Altan, ‘’Bütün mahalle halkı, konu komşu bir araya geliyor ve lokmalarını, sevgilerini, oruç tutmanın mutluluğunu paylaşıyor. Bundan daha güzel bir şey var mı.Bu güzelliklerin devamını Allah nasip eylesin. Allah inşallah kıyamete kadar bu topraklarda bu güzellikleri yaşatsın. İşte bütün bunlar Allah'ın rızasını kazanabileceğimiz birlikteliklerdir. Allah'ın rızasına bizi götürecek sofralardır." ifadelerini kullandı.

Birlik ve beraberliği sağlamak için tüm mahalle sakinlerinin iftar yemeğinde bir araya gelmesine vesilen olan Cami imamı Alaaddin Güleç ise, “Dünyada bütün insanlığı, toplumu dağıtan üç problem var. Bunlar fakirlik, cehalet ve ırkçılık. Bunun da üç tane çaresi vardır. Irkçılığın çaresi hoşgörü, fakirliğin çaresi paylaşmak, cehaletin tedavisi ise ilim ve irfan dağıtmaktır. Ramazan ayı sevgi, muhabbet ayıdır. Bizim burada beraber bu iftarı yapmamıza yardımcı olan belediye başkanımızdan da Allah razı olsun.'' şeklinde konuştu. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER