ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Ocak 2013 Çarşamba 22:34

"İmamımızın tablet projesini destekliyorum"

"İmamımızın tablet projesini destekliyorum"


Yozgat İl Müftüsü Ahmet Poçanoğlu, Akdağmadeni ilçesinde Dayılı Köyü Camii İmamı Cebrail Öztürk’ün, köydeki çocukları camiye olan ilgisini artırmak ve camide namaz kılma alışkanlığı kazandırmak için başlattığı tablet bilgisayar projesine destekte verdi. Müftü Poçanoğlu, köy imamı Öztürk’ü tebrik ederek, bu tür çalışmaların örnek projeler olduğunu söyledi.

Müftü Ahmet Poçanoğlu, bilgi ve kültür seviyesi yüksek, çevresiyle problemsiz ilişki kurabilen görevliler yetiştirmenin hem Diyanet'in hem müftülüğün temel hedefleri arasında olduğunu belirtti. Poçanoğlu, "Akdağmadeni Dayılı köyündeki imam hatibimizi, çevresiyle günün şartlarına uygun ilişki kurabilen ve bilgi seviyesi yüksek bir görevlimiz olarak kendisini, yapmış olduğu çalışmalardan dolayı tebrik ediyoruz, başarılar diliyoruz. Bu, İslam dininin hem akaid hem ibadet konusunda irşat görevidir, bir tebliğ, bir rehberlik görevidir. Bu sebeple bu rehberlik görevinde yeni iletişim unsurlarını kullandığı için görevlimizi tebrik ediyorum." dedi.

Bu tür örnek projelerin, zaman zaman başka illerde de yapıldığını ifade eden Müftü Poçanoğlu, "Bizler, müftülüğümüze bağlı arkadaşlarımızı, irşad ve tebliğ rehberlik konusunda günün şartlarına uygun yeni iletişim ve bağlantı kurma vasıtalarını değerlendirmeleri hususunda teşvik ediyoruz. Köyümüzde uygulanan bu çalışmayı, öğrencilerimizin okullarına, derslerine mani olmayacak şekilde bir cami hizmeti, bir eğitim olarak da görmek lazım. Ben tekrar bu projeyi hayata geçiren imamımızı tebrik ediyorum." diye konuştu.

Proje kapsamında, köy imamının başlatmış olduğu uygulama ile yaklaşık 50 öğreciye, 180 vakit camiye gelmeleri halinde tablet bilgisayar hediye edilecek.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER