ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Mayıs 2013 Cumartesi 11:35

İmam hatipliler harçlıklarıyla 4 engelliyi sevindirdi


Antalya Kumluca Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri harçlıklarından biriktirdikleri parayla ihtiyaç sahibi 4 engelliyi tekerlekli sandalye aldı.

Kumluca Rehberlik Araştırma Merkezi tarafından tespit edilen engellilere tekerlekli sandalyeleri düzenlenen törenle teslim edildi. Kumluca Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Bilal Tekdemir, yardım kampanyasının kasım ayında başladığını hatırlattı. Okul öğrencilerinin çoğunun maddi durumu iyi olmamasına rağmen kampanyaya destek verdiklerini anlatan Tekdemir, “Kimi harçlıklarını biriktirdi kimi de mavi kapak toplayarak kampanyaya katkı sağladı.” dedi. Öğretmenlerinin de desteğiyle öğrencilerin dört adet tekerlekli sandalye aldığını belirten Tekdemir, “Dilerim öğrencilerimizin yaptığı bu davranışı örnek olur." dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ramazan Fahri Güven de, “Engelli kardeşlerimizi kendiliğinden düşünüp bir şeyler yapabilmenin çabasında olmak, çok yüce ve asil bir duygu. Öğrencilerimizi bu örnek davranışlarından dolayı kutluyorum.” diye konuştu.

Tekerlekli sandalye alanlar öğrencilere teşekkür ederken, kampanyaya öncü olanlara plaketle teşekkür edildi.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER