ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Nisan 2013 Çarşamba 19:46

İller Bankası ile Çukurova Üniversitesi arasında iş birliği

İller Bankası ile Çukurova Üniversitesi arasında iş birliği


İller Bankası Adana Bölge Müdürü Hüseyin Sönmezler ile Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar arasında tez danışmanlığı hizmet alımı konusunda iş birliği protokolü imzalandı.

İller Bankası Adana Bölge Müdürlüğü'nde görevli uzman yardımcıları ve teknik uzman yardımcılarının uzmanlığa geçişlerinde hazırlamaları gereken tezler konusunda, rehberlik edecek tez danışmanı ihtiyacı imzalanan protokol çerçevesinde Çukurova Üniversitesi öğretim üyelerince karşılanacak.

İller Bankası’nda gerçekleştirilen imza töreninde konuşan Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar, “40.yılını kutlayan ve yaklaşık 45 bin öğrencinin eğitim gördüğü bir üniversitenin rektörü olarak İller Bankası ile tez danışmanlığı konusunda yapılan iş birliğinin çok önemli olduğunu düşünüyorum.” dedi.

İller Bankası Adana Bölge Müdürü Hüseyin Sönmezler ise Adana, Osmaniye, Hatay ve Mersin sınırlarındaki 184 belediyeye hizmet götürdüklerini, projeye dayalı kredi verdiklerini, özellikle içme suyu, kanalizasyon ve atık su arıtma ile birlikte üst yapıda da çok sayıda projeye imza attığını ifade etti. Aynı zamanda İlbank A.Ş. bünyesinde üniversite öğrencilerine staj imkanı da verildiğini de belirten Sönmezer, üniversite ile yapılan iş birliğinden memnuniyet duyduklarını belirtti.

2 Mayısta başlayacak tez danışmanlık programı, 14 Ekimde sona erecek.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER