ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Nisan 2013 Salı 11:39

İlköğretim öğrencilerinden huzurevine anlamlı ziyaret

İlköğretim öğrencilerinden huzurevine anlamlı ziyaret


Özel Burç Öge İlköğretim Okulu 2. sınıf öğrencileri öğretmenleri ve annelerinin nezaretinde, anlamlı bir etkinliğe ima attı. Huzurevini ziyaret eden minik öğrenciler burada yaşlılarla yakından ilgilenip, onlara çeşitli hediye verdi.

SHÇEK'e bağlı Adana Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret eden Özel Burç Öge İlköğretim Okulu 2. sınıf öğrencileri burada Huzurevi Müdür Yardımcısı Hacer Musabeyoğlu tarafından karşılandı. Musabeyoğlu burada minik öğrencilere ve sınıf öğretmenlerine huzurevinde yaşayan yaşlıların durumları ve yaşlılara sunulan hizmetler hakkında bilgi verdi.

Ardından huzurevi sakinlerine sürpriz ziyarette bulunan minik öğrenciler, yaşlılarla yakından ilgilenip, yazdıkları duygu dolu mektupların yanında, yaptıkları resimleri vererek yaşlıları duygulandırdı. Öğrenciler, birer kırmızı karanfil dağıttıkları yaşlıların gönlünü fed ettik. 2-A sınıf öğretmeni Huriser Candan, bu ziyaretin geçmiş yaşlılar haftasını anmak amaçlı yapıldığını belirtirken, “Öğrencilerimi yapılan bu ziyaretle beraber, burada yaşayan yaşlıları görüp, kendi anne-babalarına, akrabalarına sahip çıkıp, saygı ve sevgilerini onlardan eksik etmemeleri gerektiğini görmelerini istedik. Aynı zamanda kendi kültürümüzü yaşatmak, öğrencilerimize hatırlatmayı amaçladık.” şeklinde konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER