ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Mayıs 2013 Çarşamba 18:01

İlköğretim öğrencileri kitap yazdı


Adana Sarıçam Erdoğan Şahinoğlu İlköğretim Okulu öğrencileri madde bağımlılığına karşı kitap yazdı.

Öğrenciler, madde bağımlılığı ile mücadele için yazdıkları öyküleri ‘Silgi’ adı verdikleri kitapta topladı. Öğrenciler arasında yapılan kompozisyon yarışmasında yazılan öyküler, hikâyeler ve makalelerden oluşan kitapta daha çok madde bağımlılığının topluma verdiği zararlar, yaşanmış hikâyeler, ailelerin yaşadığı dramlar, toplumun sosyal olarak karşılaştığı sorunlar anlatılıyor.

Okulda düzenlenen programla hem kitap tanıtıldı hem de teknoloji tasarım dersinde öğrencilerin yapmış olduğu ürünler sergilendi. Bu arada kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere çeşitli ödüller verildi. Kitabın basılmasında sponsor olan Sarıçam Belediye Başkanı Ahmet Zenbilci de ödül törenine katıldı. Çocukların böyle bir çalışma yapmasının çok önemli olduğunu belirten Başkan Zenbilci, "Geleceğin büyükleri siz değerli gençlerin şimdiden bu bilinçte olması çok güzel. Sağlıklı bir neslin, fikren, aklen ve bedenen sağlıklı olması gerekir." dedi.

Sarıçam Milli Eğitim Müdürü Erdal Denge ile velilerin de katıldığı etkinlikte okul öğrencileri tarafından çeşitli gösterilerde sunuldu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER