ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Mart 2014 Cumartesi 15:43

İlker Başbuğ'un tahliyesi


Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ'un tahliye edilmesine ilişkin, "Bunun yanlışlık olduğuna inanıyorduk. Adalet yerini geç buldu ama buldu" dedi.
Afyonkarahisar'da, Çay Barajı ve Armutlu Göleti Sulamasının temel atma töreni sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan Eroğlu, Başbuğ'un, sevdiği ve daha önce görüştüğü bir komutan olduğunu söyledi.
Onun tutuklanmasına çok üzüldüğünü anlatan Eroğlu, şöyle devam etti:
"Hakikaten suçsuz yere içeride kaldı. Tabii bugün çıkmış olması doğrusu dün akşam beni çok sevindirdi. Eşim de yanımdaydı, ailece sevindik. İnşallah bu tür yanlışlıklar olmaz. Çünkü kendisi hem bizim hemşehrimiz hem de Türkiye'ye çok büyük hizmet etmiş bir Genelkurmay Başkanımızdır. Bunun yanlışlık olduğuna inanıyorduk. Adalet yerini geç buldu ama buldu. İnanın ben de dün sevinçten neredeyse uçacak haldeydim. Geçmiş olsun diliyoruz Sayın eski Genelkurmay Başkanımıza, hemşehrimize. Kendisine telefonla 'geçmiş olsun' dileklerimi ileteceğim. Ailesi de çok acı çekti, biliyorum. Ailesine de 'geçmiş olsun' diliyoruz. Hükümetimiz bu konuda çok büyük çalışma yaptı. Tutukluluk süreleri 5 yıla çekildi. Anayasa Mahkemesinin önü açıldı. Bunları hep hükümetimiz yaptı. Ne için? Çünkü adalet her zaman yerini bulsun, adaletsiz, hukuksuz bir şey olmasın diye."
Eroğlu, adaletten ve hukuktan yana olduklarını dile getirdi.
Başbuğ'un tahliye edilmesinin çok isabetli olduğunu belirten Eroğlu, "Yeni dönemde de emeklilik hayatında da uzun ömürler diliyorum. Ailesiyle birlikte sıhhat, afiyet diliyorum" diye konuştu.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER